За всичко останало > Строителство и ремонти

Строителство ремонти обзавеждане.

<< < (2/3) > >>

dodo2:
:) тогава да ти дам една задача, която ме мъчи

трябва ми някакъв механизъм, не знам има ли измислен за следното - дъски с размер 15-20 cm широки, 1-2 дебели и 100-150 cm дълги да могат да се командват като щори. Да може да се спускат нагоре надолу, както и да се въртят, така че да могат да затварят плътно отвора на прозореца от въшната страна или да пускат светлина.

ай да видим бива ли те в изобретенията :) на мен ми се струва, че го бях измислил, но не мога да си намеря листа  *drink5*

Собственик 31:
Имам идея, но защо трябва да изобретяваме нещо ново, при положение че хората в З. Европа много отдавна са измислили капаците за прозорци? Единственото за което се сещам е че прозорците са ти с твърде голями размери. Иначе щом трябва да се командват като щори, просто трябва по-як механизъм , може би със тънки стоманени въженца. Само че дъските трябва да са заострени двустранно и да прилягат едно спрямо друго. Ак търсиш здравина, не е нужно да са 2-3 см. дебели, може и да са набичени на 1см. и ще са много здрави.
..............
Скоро си бях поръчал кухня и се сетих и за механизма с амортисьорчетата на дълги врати една над друга.  С няколко реда амортесьорчета един над друг сигурно ще затвориш голям прозорец

dodo2:
Идеята ми е прозорците да са от пода до тавана и да не е с капаци а да е компактно - да се събира нагоре. Освен това така се регулира и количеството светлина което се пуска по-плавно. Ако се направи като щори с въженца - ще се нагъват грозно (заради голямата ширина на ламелите от 20 cm). Трябва да е някакъв метален механизъм, освен това да не замръзва зимата, защото е отвън.

Собственик 31:
Ами тогава метални щори като за магазин, но най-добре такива като за гараж с дистанционно повдигане. Първия вариант е по-евтин но е хамалогия. Втория е по-скъп но е удобство.
Трети вариянт който на мен най-много ми харесва е на вертикални релси отвън.   С някакъв повдигаш механизъм повдигаш цялата предпазна конструкция разположен пред прозорците. Стига  да позволява повдигане във височина.

dodo2:
Аа какви метални щори бе :) грозно

Идеята е като са пуснати и завъртяни затворено, да се сливат с външната облицовка (дървена, от същия материал и размери) и да си пасват ламелите, да не се вижда че има прозорец.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия