Общи > Преглед на печата

Икономика и финанси

<< < (5/154) > >>

vlado.b:
Според мен едва ли.Пък и те я „хвалят“,че много пари е привлякла  :),нищо лошо не казват.А и Дянков който пръв повдигна въпроса каза,че едва ли в средата на годината някой ще тръгне да мести такива големи суми понеже е свързано с много разходи и неудобства.

Crash:
Банките губят 5 млрд. лв. от лоши заеми

http://banks.dir.bg/2010/05/20/news6422660.html

koganev:
А за колко пари става въпрос? Щото като кажат "половината от парите" ми звучи като премерено пропаганден ход. То на нулата половината... нали.
Та в онази статия има ли ги цифрите?

gogolcho:
Хм... аз не съм съгласен с едно такова мнение. Инфраструктурата трябва да се изгражда от нейния собственик. Пътищата са общински/републикански - съответно общината/държавата трябва да ги изгради. Електроразпределителните мрежи са на електроразпределителните дружества - съответно ЕРПто трябва да го изгради. Това е принцип, който обаче в БГ не се спазва, поради недалновидност/липса на средства/комбинация от двете. Има логика големите инвеститори* да получават привилегии, защото те ще донесат повече средства на бюджета + ще намалят безработицата. Но въпросът с изграждането на инфраструктура не опира само до големите. Често дори обикновеният човек трябва сам да си асвалтира пътя до къщата му, да си плати за прокарване на ток, вода... Другият вариант е за мен е: инвеститорът изгражда инфраструктурата за своя сметка и продава при условията на разсрочено плащане на държава/община/ЕРП и т.н.

*въпросът е, че критерият за големи инвестиции в БГ е твърде занижен и сульо и пульо получават прекомерни преференции за мащаба на инвестицията си

gogolcho:

--- Цитат на: kopan в 20 Май, 2010, 19:03:34 ---Всъщност винаги се е плащала такса за присъединяване. Независимо дали ток, вода, кабелна ТВ или интернет. Е напоследък за някои не се плаща.

--- Край на цитат ---

Такса - ОК. Но защо таксата да варира, като в случая се равнява на размера на инвестицията? Т.е. ЕРП с таксата си прихваща парите, които трябва да плати на инвеститора за прокарването на ток до обекта.


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия