Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Политика

МОДЕРАЦИЯ НА ГЛУПОСТТА

<< < (4/6) > >>

koganev:
Горо, благодаря, че този път се обръщаш директно към мен! Проявяваш завидна твърдост! Изобщо не знам как да го напиша на гръцки, за да почувстваш длбокото ми възхищение, но това, убеден съм, ще ми го простиш.
Явно знаеш какви глупаци има и какви няма.
Аз знам само какви има.
Всеки (глупак) може да изкаже ГРЕШНО твърдение, на базата на което да извади (повече за пред хората) ВЕРНИ изводи. Можем така да си говорим доста, обаче колкото и да ни (ми) се иска да изглеждаме разумни хора, все пак темата е за глупостта, а ние двамата сме доста активни...

Та наистина да вземем да поспрем.  :)

Тук пак вали... Абсолютни простаци!

gogolcho:
http://www.fimoti.com/index.php/topic,236.msg5330.html#msg5330

жоро, тук е тема, къде се обсъждат настройки. Написах там, че е редно всеки да може да си изтрива акаунта

satori:

--- Цитат на: goro в 03 Юни, 2010, 10:09:10 ---забелязах още неща, за които не бях помислил и които според мен са важни и хората трябва да ги знаят или да си ги припомнят.
Ето ви малко примери.:


--- Цитат ---Собственик 31:
Сривлюномиката вече се очертава като затихваща наука! Тя доби популярност през последните две години. Нейният обект на изследване е намалялото производство, намалялото разпределение на блага, спад в търговията и свиване на потреблението. Всички опити за прилагане на научните методи анализ и синтез се провалят през призмата на недоказаните тези в практиката. Системния подход също не върши работа.  Методите и на изследване са по-скоро похвати на махленска клюкарка, останала вдовица и търсеща нови хоризонти за изява. Примерно широко известния метод на отричането на икономическите цикли. Теорията на вечния спад. Отъждестяването на собствения празен джоб с този на околните индивиди. Теорията на отричането на спада на покупателната сила на основни валути и др. методи. Много любима връзка с други науки е връзката с Демографията и особено песимистичните демографски прогнози.  Сривлюномиката може да съществува като наука единствено в хипотезата, че България е една затворена система от произвоство, търговия, разпределение на благата и потребление. Ако има интервенция на външни фактори, тя автоматично става необяснима като наука.
--- Край на цитат ---

В горния цитат няма нищо за да бъде скрит. И ако члена на форума все пак може да го види, обикновения читател няма такава възможност.
Това не е точно цензура, но доколкото е резултат на случайността, дискриминира читателите невписани във форума и заставя пишещите да се съобразяват, а в най-добрия случай да търсят алегорични форми на изказа, от страх да не бъдат произволно „санкционирани“.
Страха води до още по страшно явление, познато на всички помнещи социалистическата ни реалност. Автоцензура!


Един нов член на форума. Новинаров. Новинаров до момента има 283 публикации, а е прекарал във форума 0 минути. Което ме кара да си мисля, че е погромистки робот и Прегледа на печата не се състои от статии подбрани от хора и членове на сайта, а от робот.
Ако е така – това трябва да е ясно казано.

--- Край на цитат ---

Goro,

Ако можеш да споделиш смислъла на написаното от Собственика , ще ме мотивираш да му цъкна едно плюсче, че да могат и други да го четат. Но аз виждам думи, думи, думи .... без смисъл. Избълвано едно голословие, без никаква конкретика!
Да не говорим, че човека се бори с вятърни мелници ... кой му е говорил някога за вечен спад, че той тръгва да оборва това твърдение. Като цяло човекът явно има много свободно време да пише неговите си неща и това е. Аз лично се изморих да го чета, поне до като не почне да пуска някакви адекватни мнениея.

А за Новинаров, че е бот е ясно от самото начало. Даже ако не ме лъже паметта, Булкан беше предложил и част от източниците за новините (като сайта на Инджев - иво.бг). Та мисълта ми е, че Новинаров не се е появил тихомълколм.

pmp:
Вече казах на всички които си тръгват...Да не забравите и да се разревете! Разревете се яко , от сърчице и душица без цензура! Мъка мъкааааа  *drink5*

dodo2:
Много смешно. Като се модерира от модератор - защо. Като се модерира от хората - пак защо.

Някои хора имат нужда от изява просто заради изявата, което ги принизява.

Вместо да се мъчат да предизвикват измислени дискусии, да отидат в съответната тема, която е за преложения и да си дадат идеята, кратко и ясно. Много по-лесно е от празнословене - понеже никой не бил започнал дискусия и нещата се нормализираха, дай да предизвикаме такава и да си чешем пръстите заради евентуалности-можеби.

Може би ако някой изтрие на goro потребителя, после ще има пак "модераторски произвол, ау". goro ако иска да му се изтрие потребителя или да стане модератор, да пусне заявка в раздела за модератори и сигурно някой ще го изтрие или ще го направи такъв.

*drink6*

P.S. И последно - на тази тема мястото и в Политика ли е или това е поредната демострация на "я па ке си праим квото сакам". Има и още една такава тема в Политика, но тя остана там заради периода на немодериране онзи ден. Ако някой модератор му се занимава - да премести двете теми в раздела за модератори, аз няма да го направя, за да не ми се дудне пак на главата после.

P.P.S. В цялото мнение на goro има само едно смислено нещо, което можеше да го напише с 5 думи - нерегистрираните не могат да разгъват скритите мнения. Форумът се развива динамично, както и настройките му. Вчера по едно време потребителите можеха, а модераторите - не. Всяко нещо се настройва поотделно, защото е гъвкав и ако нещо не отговаря на очакванията може да се коригира. Ето сега вече и нерегистрираните могат да разгъват мнения.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия